Gminne tereny inwestycyjne

Miasto i Gmina Wiskitki posiada doskonałą lokalizację, która określają dwie trasy: Autostrada A2, oraz Droga Krajowa 50.

Władze Gminy mają przygotowana doskonałą ofertę dla inwestorów, wynikająca z Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Te atuty sprawiają, że coraz więcej inwestorów jest zainteresowanych ofertą przygotowaną na inwestorów na terenie Wiskitek i w innych miejscowościach gminy.

Gmina Wiskitki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów przygotowała dla nich szereg ofert, z których wynika, iż jest możliwa lokalizacja inwestycji w zakresie: magazynowania, usług oraz nieuciążliwego przemysłu.

Łącznie jest do dyspozycji ponad 20 hektarów terenów komunalnych należących do samorządu. Są to działki, których ogromną zaletą jest ich lokalizacja,
są położone w pobliżu szlaków komunikacyjnych – A2, DK 50, a w nieodległej przyszłości w odległości kilku kilometrów Rząd Polski zapowiada zbudowanie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dla inwestorów trudno znaleźć lepszą lokalizację w Centrum Polski.

Wśród ofert przygotowanych dla inwestorów Gmina Wiskitki posiada dwie dobrze zlokalizowane działki

Dz. Nr. 122/8 – powierzchnia 9,9946 ha – położona przy asfaltowej drodze powiatowej relacji Wiskitki – Błonie w Wiskitkach przy ul. Błońskiej. Nieruchomość składa się z jednej działki w kształcie zbliżonej do trójkąta i jest . Przewidziano tereny usługowo- produkcyjne. W odległości o. 2 km znajduje się „Węzeł Wiskitki”, Autostrada A2 i DK nr 50. Z tego miejsca jest 6 kilometrów do Żyrardowa i ok. 20 od Sochaczewa.

Dz. Nr. 56/2 – 0,0728 ha; 568/6 – 1,0055 ha; 804/1 – 1,0180 ha – położone w Wiskitkach przy ul. Spółdzielczej. Jest to nieruchomość gruntowa składająca się z trzech działek przylegających do siebie i stanowią one jeden kompleks. Posiadają dostęp drogi publicznej, znajdują się w pobliżu węzła prowadzącego na Autostradę A2 i DK nr 50. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego zatwierdzonego uchwałą nr 44/XXXIV/14 Rady Gminy Wiskitki z dn. 11.08.2014, powyższa nieruchomość jest przeznaczona pod obszary rozwoju zabudowy usługowej.

Grafika inwestrorzy

 

Skip to content